Počasí

 Kemp Ostrov

Koloběžky Český ráj

Jízdní řád

Úsek Spálov – Malá Skála

Tento úsek je dobře sjízdný jen při mírném zvýšení průtoku řeky (na jaře), poněvadž v části pod Železným Brodem většina vody proudí do místní elektrárny. Nástupní místo se nachází u vlakového nádraží ve Spálově. Úsek do Železného Brodu patří k těm náročnějším, protože cestou Vás potkají peřeje Paraplíčko. Tyto peřeje byly uměle postaveny pro trénink kajakářů, ale nebojte se, kdo už na lodi jel, tak to hravě zvládne. V Železném Brodě se nachází stavidla, která je potřeba přenést po levé straně. Dále Vás čeká jez ve Splzově, ten přenesete po pravé straně. Při dojedu na Malou Skálu si můžete sjet místní jez – ve středu jezu je vodácká propust, nebo opět přenést. Zde můžete loď či raft u nás v Autokempu Ostrov vrátit nebo pokračovat dál do Dolánek.

Délka: 10 km 

Doba splutí: cca 3 hodiny

 

 

Úsek Malá Skála – Dolánky

Úsek patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším. Je vhodný i pro úplné začátečníky nebo rodiny s dětmi. Nástupní místo Autokemp Ostrov, kde se nachází naše zázemí. Možnost nasednout nad jezem nebo pod jezem. Máte tedy možnost se ještě projet nad jezem a prohlédnout si Maloskalské přírodní zajímavosti (Suché Skály, Pantheón) a pak si sjet místní jez – vodácká propust ve středu jezu. Po opuštění Malé Skály si můžete začít vychutnávat klid a krásná zákoutí řeky Jizery. Před Dolánkami uvidíte na levém břehu restauraci Zrcadlová koza a po 500 m už jsou Dolánky. Místo výstupu se nachází na pravém břehu v Dolánkách před gumovým jezem.   

Cca 300 m odtud se nachází vlaková zastávka Dolánky. Pokud se cítíte fyzicky dobře,  půjčíte si v Dolánkách koloběžku a vydáte  se po cyklostezce Greenway Jizera zpět na Malou Skálu.

Délka: 8 km

Doba splutí: cca 2,5 hodiny